Ίσως να είναι ώρα να θέσουμε το ερώτημα: Τι ακριβώς εξυπηρετεί αυτή η "υπουργική υπερπαραγωγή"; Ποιον ωφελεί; Και το πιο σημαντικό, τι μπορούμε να κάνουμε για να αντιμετωπίσουμε αυτή την ασταθή πολιτική ισορροπία, που απειλεί την αποτελεσματικότητα και τη διαφάνεια της δημοκρατίας μας;
Αυτή η υπερβολική "υπουργική πλημμυρίδα" δεν είναι απλά μια ανωμαλία, είναι ένα φαινόμενο που καταδεικνύει ατελείωτη γραφειοκρατία, πολιτικές συναλλαγές και πιθανότατα την απώλεια της δημοκρατικής διαφάνειας. Ο πλεονασμός στη διακυβέρνηση είναι συχνά σημάδι αναποτελεσματικότητας. Με τόσους υπουργούς να σπρώχνονται στην πολιτική αρένα, πώς μπορεί κανείς να περιμένει συντονισμό και συνεργασία; Πώς μπορεί ο πολίτης να έχει εμπιστοσύνη ότι οι πολιτικές αποφάσεις που λαμβάνονται είναι για το συλλογικό καλό και όχι για το καλό ενός μικροσκοπικού κλάδου; Θέλεις να δεις μια σοβαρή πρόταση για το παραπάνω πρόβλημα;;; κάνε κλικ ΕΔΩ!!!
Συντάκτης: Χαράλαμπος Κοκκινίδης.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiuomplXpzgsdGK41egr7lCHWmvtNeB3xW0_EglgTIfcWCUMXsNCbNz39v7YscN9R-aLwj5d0R4HS6rOxuV0QMSx1X5uOfFku9BGqPyuSTX0kyWsWlWzF9KSJLok9k8Ms96BtCCRdD6NKr4GW_n5ZzhbWQwR9ojWkem_eNjoDJR2xEwz7UCebOID_1H_qi1/w1155-h7/line.jpg)
Τα μυστικά της βιώσιμης αλιείας: πώς να προστατεύσουμε το μέλλον.
Η
εργασία στην Ελλάδα: Προκλήσεις και ευκαιρίες.
Έρευνα
& Συναισθήματα: Οι Ιστορίες πίσω από τις Ανακαλύψεις.
0 Σχόλια